İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJE TABANLI İNGİLİZCE EĞİTİMİ

PROJE TABANLI İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Dünyaya Açılıyorum Proje Tabanlı İngilizce Eğitimi başlıyor...

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek için yaptığımız etkinliklere bir yenisini daha ekliyoruz. Özellikle AB projelerinde yaşanan dil problemlerinin çözümü, akademik çalışmalar yapmak isteyen öğretmenlerimizin desteklenmesi, bilimsel araştırmalara erişim kolaylığı sağlayabilmek için Beykent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ile yaptığımız protokol çerçevesinde öğretmenlerimize online İngilizce eğitimi vermeye başlıyoruz. 

  İngilizce dil kursuna katılacak öğretmenlere ilgili seviyede yazma, okuma, dinleme, anlama, konuşma ve dilbilgisi becerileri kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda oluşturulan programda Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi'ne (CEFR) ve Küresel İngilizce Dil Ölçeği'ne (Global Scale of English) uyumlu içerik sunulacaktır. 

  01.12.2020 tarihinde, formu dolduran tüm öğretmenlere yapılacak Seviye Belirleme Sınavı sonrası; uygun düzeye yerleştirilen öğretmenler 19 haftadan oluşan 140 saatlik bir programa katılacaklardır. Bu dönemki gruplara yerleştirilemeyen öğretmenler ise bir sonraki dönemde yerleştirilmek üzere başvuru havuzuna alınacaktır. 19 haftalık yoğunlaşmış programda bütünleşik beceriler (integrated skills: reading, listening, speaking, writing) ana ders kitabı ve ek materyaller aracılığıyla geliştirilecek, süregelen pandemi (COVID-19) göz önünde bulundurularak, dersler senkron ve asenkron olarak dijital platformda işlenecektir. Senkron dersler için Zoom programı; asenkron olan materyallere erişim için ise Öğrenme-Yönetim Sistemi kullanılacak, dersler 08.12.2020 - 10.04.2021 tarihleri arasında her Salı ve Perşembe 19.30-21.10, Cumartesi 09.30- 13.00 saatleri arasında online olarak yürütülecektir. Program boyunca ana materyal olarak ilgili seviyede English File 4th Edition Student's Book kullanılacak olup, ek materyallerle de desteklenecektir. İzlenecek ders kitabının temini katılan öğretmenlerin sorumluluğunda olacaktır.

  19 hafta sürecek bu kursta %80 devam zorunluluğu bulunmaktadır. Kurs sonunda en az % 80 devam şartını karşılayan öğretmenler sertifika sınavına girmeye hak kazanacak; sertifika sınavında dinleme, okuma ve konuşma becerileriyle, dilbilgisi becerileri ölçülecektir. Sınavda % 60 ve üstü başarı sağlayan öğretmenler tamamladıkları seviyede "BAŞARILI" belgesi almaya hak kazanacak, bütün katılımcılara da kursa katılım belgesi verilecektir.

Kurs Programı

Kurs Künyesi

Zoom Kılavuzu

Yıldız Mahallesi Çırağan Cad. No 30 34349 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28,0212 325 4943,0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.