İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VELİLERİMİZE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI´DAN "GÜVENLİ OKUL" MEKTUBU

VELİLERİMİZE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI´DAN "GÜVENLİ OKUL" MEKTUBU

Saygıdeğer   Velimiz,

      Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi bizlerde 2017-2018 Eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı  yaşıyoruz. Daima kendini geliştirip ilerleyen aynı zamanda da temel değerlerimize sahip, başarının yanında, sevgi, saygı, şefkat ve güçlü birliktelik duygularıyla kuşanmış, çocuk güvenliğini ön plana alan güçlü bir eğitim ordusuyla yeni bir eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Öncelikli hedefimiz;  yaşamımızın en anlamlı varlıkları ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yani öğrencilerimizin güvenli şekilde eğitim yaşantılarına devam etmeleridir. Bunu sağlamak için Beşiktaş Milli Eğitim Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaktayız.

       İlçemiz bazında toplam 38000 öğrenciye eğitim verdiğimiz bütün Okullarımızda öğrencilerimizin eğitimlerini güvenli  ortamlarda  almalarını sağlayabilmek için bütün imkanlarımızı kullanıyor, elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz.

      Bu bağlamda, İçişleri Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik yayınladığı genelge doğrultusunda;

    Okullarımızda alınacak güvenlik tedbirlerine yönelik çalışmalarımızı daha da geliştirmek amacıyla, Beşiktaş Kaymakamlığı,  İlçe Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Mahalle Muhtarlıkları, Okul Aile Birlikleri ve  ilgili birimlerle ortak çalışmalar planlamakta ve uygulamaktayız.

     İlçemizdeki bütün okullarımızın güvenlik kamerası sistemleriyle ilgili ayrıntılı çalışmalarımız devam etmekte olup, gerekli denetimler titizlikle yürütülmektedir.

     Öğrenci taşıyan bütün servislerimiz Okul Müdürlükleri, Okul Aile Birliklerimiz tarafından düzenli olarak denetlenmekte olup, servis şoförlerimiz meslekleriyle ilgili çeşitli eğitimlere alınmaktadır.

     Madde bağımlılığı, istismar, ihmal ve şiddeti önleme konularında Rehberlik Araştırma Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonuyla, İlçemiz okullarında önleyici ve bilgilendirici çalışmalar yapılmaktadır.

      Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizi geleceğe en iyi  şekilde hazırlamak, bilgili, bilinçli, evrensel değerlere sahip olmanın yanında geleneksel değerlerimizi de barındıran, soran ve sorgulayan nesiller haline getirmeyi ve onları güven içinde eğitmeyi hedeflemekteyiz.  Bu anlamda çocuklarımızın geleceğinin daha da güvenli olmasını ve kendilerini güvende hissetmeleri için  yönetici ve eğitim ordumuzla aynı zamanda tüm kurumlarımızla birlikte hazırız.

     Siz velilerimiz, çocuklarımızın güvenlik zincirini oluşturan halkalardan birisiniz. Gelin hep birlikte çocuklarımızın güvenlik zincirine halka olalım. Emniyet güçlerimiz, okul, veli, muhtar, esnaf el ele verelim çocuklarımız güvende olsun.

 

Güçlü bir gelecek, güvenle yetiştirilmiş nesillerin eseri olacaktır.

 

                                                                                                                          Dr. Önder ARPACI

                                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.