İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sn.Nesrin Kakırman'ın İstanbul'un Fethi'nin 567. Yıl Dönümü Mesajı

Müdürümüz Sn.Nesrin Kakırman'ın İstanbul'un Fethi'nin 567. Yıl Dönümü Mesajı

Tarih boyunca üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan tarih, bilim ve kültür kenti olan Güzide Şehrimiz İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet'in komutanlığında fethedilişinin 567.yıl dönümünü aynı ruh içinde kutlamanın heyecanını yaşamaktayız.  Fetihle sadece topraklar alınmamış aynı zamanda gönüller de fethedilerek köklü medeniyetimizin dünya tarihini etkileyen büyük bir zaferi olarak da tarihe adını yazdırmıştır. Binlerce yıllık geçmişinde farklı dinlere, kültürlere başkentlik yapan bu kadim şehir bugün de aynı hüviyetini korumaktadır.
İstanbul'un fethinin 567.yıl dönümü münasebetiyle başta fethin Komutanı Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere bu cennet vatan için canları düşünmeksizin seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

                                                                                         
Nesrin KAKIRMAN

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.