İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu'nun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919 tarihinde milletimiz küllerinden adeta yeniden doğmuş, kendi arzu ve isteğiyle düşmanı tüm yokluklara rağmen Anadolu'nun bağrından temizleme iradesini ortaya koymuştur.

19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak başlattığı milletimizin sarsılmaz iradesi ile vücut bulmuş milli mücadele Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti'nin yine dünya üzerindeki varlığını hür, bağımsız olarak sürdürmesi için tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen buna inanan yediden yetmişe bütün bir ulusla verilen bu mücadelede Türk Milleti büyük bir başarı elde etmiştir.

103.yılını kutladığımız bu asil mücadelenin ruhunun yaşatılması adına hepimize özellikle de Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i emanet ettiği milletimizin en büyük güç kaynağı gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi hiç şüphesiz bundan sonra da Atasının emanetine Cumhuriyet'e sahip çıkacak, O'nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk Gençliği ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.


Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlarım.


Özcan TÜRKOĞLU

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü


Yıldız Mahallesi Çırağan Cad. No 30 34349 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28,0212 325 4943,0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.