İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

19 Mayıs 1919 tarihinde milletimiz küllerinden adeta yeniden doğmuş, kendi arzu ve isteğiyle düşmanı tüm yokluklara rağmen Anadolu'nun bağrından temizleme iradesini ortaya koymuştur.

19 Mayıs 1919 tarihinde milletimizin sarsılmaz iradesi vücut bulmuş, tüm yurtta tek bir amaç uğrunda başlatılacak olan mücadelenin fenerini de yakmıştır. Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı, milletimizin sarsılmaz iradesi olmuştur.
Milletimiz, içinde bulunduğu yokluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, düşman işgaline karşı "dur" demiş, Kurtuluş Savaşı'nı Anadolu'nun dört bir yanında başlatmıştır. Tarihte eşine nadir rastlanılan bir kahramanlık mücadelesi sonunda Cumhuriyetimizin temelleri böylece atılmıştır.

101.yılını kutladığımız bu asil mücadelenin ruhunun yaşatılması adına hepimize özellikle de gençlerimize büyük görevler düşmektedir.
Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında özellikle de meslek liselerimizde başlatılan üretimle gençlerimizin sağlık çalışanlarımıza, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında yenilikçi fikirlerle katkı sunması ülkemizin 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ortaya koyduğu hedeflere ulaşma noktasında önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedir.
Gençlerimiz şüphesiz milletimizin en büyük güç kaynağıdır.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlarım.

Nesrin KAKIRMAN
Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.