İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE TANITIM FUARI

LİSE TANITIM FUARI


Lise Tanıtım Fuarı

 

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Beşiktaş’ta bulunan resmi-özel ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 7.ve 8.sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ortaöğretim kurumlarını tercih etmelerine zemin hazırlamak, öğrencileri bir üst öğrenim kurumları hakkında bilgilendirmek, kişilik ve meslek seçiminde farkındalığı artırmak, öğrencileri motive ederek okul başarısını artırmak ve eğitsel rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde 09.00-15.00 saatleri arasında Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesinde Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Lise Tanıtım Fuarı düzenlenecektir.

Katılım Şartları

1-Tanıtım Fuarına katılacak okullar Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce önceden yeri belirlenen masalarda tanıtım faaliyetlerini sürdürecektir. Tanıtım yapacak her okula 1 masa ve 4 sandalye verilecektir. İsteyen okullar, bu durumu önceden belirtmek şartıyla taşınabilir masa,kabin gibi portatif aparatlarla kurulan kendi stantlarını getirebilirler,. Tanıtımda kullanılmak üzere her okul kültür- sanat, sportif aktiviteler, projeler, kurslar, akademik ortamlarını tanıtıcı afiş, roll up veya el broşürü bastırıp dağıtabilecektir.

2-Tanıtım, resmi-özel liselerin stantlarından sorumlu 1 rehber öğretmen ve 5 öğrenci tarafından gerçekleştirilecektir. Görevli öğrenciler a)kültür- sanat, b)sportif aktiviteler, c)projeler, d)kurslar, e)akademik ortam gibi konu başlıklarını kendi aralarında görev dağılımı yapmış olmalıdır. Tanıtım görevlileri, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından önceden hazırlanan görevli kartlarını sorumlu kişiden alarak fuar alanında yaka kartlarını takmalıdır. Tanıtım ekibinde görevli öğrencilerin veli izin belgeleri, okul müdürlükleri tarafından takip edilecektir.

3-Tanıtıma katılacak ortaokul öğrencilerinin önceden belirlenen programı çerçevesinde fuar alanına kabulü sağlanacaktır. Randevu saati dışında fuar alanın öğrenci kabulü mümkün olmayacaktır.

4-Tanıtım faaliyetlerinde öğrencilerden iletişim bilgileri istenmeyecek ve ön kayıt, kesin kayıt gibi işlemler yapılmayacaktır.

5-Fuar alanında öğrencilerin temel ihtiyaçlarını ( su,tuvalet vb.ihtiyaçlar) karşılayabilecekleri bir ortam oluşturulmasından Beşiktaş Anadolu Lisesi Müdürlüğü sorumludur.

6-Ortaokul rehberlik servisleri tarafından öğrenciler önceden yapılacak bir toplantı ile bilgilendirilecek, fuar alanında düzenli bir gezi sağlanabilmesi için gerekli tedbirleri alacaktır.

7-İlçe dışından fuara katılacak okulların karşılaması , misafir öğretmen ve öğrencilerin ağırlanması tertip komitesi üyesi Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Talip TARHAN tarafından takip edilecektir.

8-Fuara katılacak okullar, fuar alanında fotoğraf çekimi yaparak web sayfalarında ve sosyal medyada paylaşacaklardır.  Ortaokulların fuara katılımları için velilerden izin formu alınmasına gerek yoktur.

9-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün afiş,roll up ve diğer tanıtım broşürlerinin fuar alanında bulundurulmasından  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tertip komitesi sorumludur.

 

10-Fuar alanının teknik donanım düzenlemesi Beşiktaş Belediyesi tarafından karşılanacaktır.  

/besiktasmem 

#lisetanitimfuari2017

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.