İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün

 19 Mayıs 1919 tarihinde milletimiz küllerinden adeta yeniden doğmuş, kendi arzu ve isteğiyle düşmanı tüm yokluklara rağmen Anadolu'nun bağrından temizleme iradesini ortaya koymuştur. 

19 Mayıs 1919 tarihinde milletimizin sarsılmaz iradesi vücut bulmuş, tüm yurtta tek bir amaç uğrunda başlatılacak olan mücadelenin fenerini de yakmıştır. Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı, milletimizin sarsılmaz iradesi olmuştur. 

Milletimiz, içinde bulunduğu yokluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, düşman işgaline karşı "dur" demiş, Kurtuluş Savaşı'nı Anadolu'nun dört bir yanında başlatmıştır. Tarihte eşine nadir rastlanılan bir kahramanlık mücadelesi sonunda Cumhuriyetimizin temelleri böylece atılmıştır.

   100.yılını kutladığımız bu asil mücadelenin ruhunun yaşatılması adına hepimize özellikle de gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Gençlerimiz şüphesiz milletimizin en büyük güç kaynağıdır.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlarım.

Nesrin KAKIRMAN 

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.