İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 18 Mart mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 18 Mart mesajı

Çanakkale Savaşları, yüzyılımızın en büyük savaşlarından birisi olmakla birlikte dünya tarihi üzerinde bir dönüm noktası olmuş, dünya tarihinin akışı üzerinde belirleyici bir rol oynamıştır.

 

Aynı zamanda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı, Kurtuluş Savaşı´nın kazanılmasına da zemin hazırlamıştır.

 

Türk Milletinin kahramanca mücadele ettiği Çanakkale Savaşları azmin önünde hiçbir engelin olamayacağını gözler önüne sermiştir. Çanakkale Destanı, düşman kuvvetlerinin gelişmiş donanmalarına ve dönemin yüksek teknolojine karşı birlik ve beraberliğin ön plana çıkarak galip gelindiği mühim bir kahramanlık destanıdır.

 

"Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

 

"Gömelim gel seni tarihe" desem, sığmazsın."

 

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´un kahraman askerlerimizin mücadelesini anlattığı "Çanakkale Şehitlerine" isimli şiirinde de vurguladığı gibi Türk askeri vatanını korumak için gerektiğinde canını hiç düşünmeden ortaya koymuş fakat bir karış olsun vatanından toprak parçası dahi olsa vermemiştir. Bugün üzerinde yaşadığımız cennet vatanımız aziz şehitlerimizin kahramanca mücadelesi sayesinde kazanılmıştır. Dolayısıyla 18 Mart Çanakkale Zaferi sadece Gelibolu yarımadasında geçen bir savaşın adı olmamakla birlikte tüm dünya tarihine yön veren, tarifi asla mümkün olmayan ve eşsiz bir kahramanlığın adıdır. Bu vesileyle Çanakkale Zaferi´nin 104.yıl dönümünde başta aziz şehitlerimiz olmak üzere kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Nesrin Kakırman 

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yıldız Mahallesi Çırağan Cad. No 30 34349 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28,0212 325 4943,0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.