İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 101. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 101. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.

Milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy "İstiklal Marşı''mızla aziz milletimizin Milli Mücadele yıllarında göstermiş olduğu bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir. Milli Şairimiz Mehmet Âkif, "O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir, o günleri yaşamak lazım, o şiir artık benim değildir, o milletimindir." diyerek bu eşsiz şiirini Aziz Türk milletine hediye etmiştir. İstiklal Marşımız, aziz milletimizin sarsılmaz inancı ve vicdanının ortak sesi, yenilmez azminin ölümsüz destanıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün 101. yıl dönümünde ve Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'u anma gününde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'u ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi,  rahmet ve minnetle anıyorum.

Özcan Türkoğlu

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.