İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEDAT IŞIK'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEDAT IŞIK'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Sevgili Veliler, Değerli Öğrenciler ve Saygıdeğer Meslektaşlar,

   Hem "Cumhuriyet'in 100. Yılı"na ulaşmanın coşkusunu hem de "Türkiye Yüzyılı"na adım atmanın heyecanını yaşadığımız bu öğretim yılının ilk dönemini başarıyla tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Dört aylık bir emeğin ve çalışmanın ardından karnelerimizi almanın heyecanını yaşıyoruz. Ancak unutmamamız gereken önemli bir nokta var: Bu karneler sadece öğrencilerimizin değil, aynı zamanda öğretmenlerimizin, velilerimizin ve hepimizin ortak bir başarısıdır. Karneler, sadece bir sonuç değil, aynı zamanda bir sürecin parçasıdır.

   Beşiktaş'taki eğitim anlayışına yeni bir vizyon getirerek geçirdiğimiz bu ilk yarıyıl, ortak çabalarımızın bir ürünüdür. Eğitimi geliştirme stratejilerimizi hayata geçirerek, sizler için en iyisini planlamaya devam ediyoruz.

Sevgili Öğrenciler,

   Karneleriniz elbette sizi sadece birkaç rakamla tanımlayamaz. Her biriniz, değerli ve eşsiz bir bireysiniz. Başarılarınız sizi rehavete sürüklemesin, başarısızlıklarınız sizi yıldırtmasın. Azimle çalışarak, planlı ve programlı bir şekilde daha iyisini başarmak için çaba gösterin. Sizler, yarının öğretmenleri, mühendisleri, doktorları ve ülkemizin temsilcilerisiniz. Karneler, sadece bir dönemin sonucudur.

   Bu tatil vesilesiyle kendinizle içsel bir muhasebe yaparak, yeni bir başlangıç yapma şansı bulacaksınız. Dinlenerek, kitap okuyarak ve ailelerinizle güzel anlar yaşayarak enerjinizi toplamanızı diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

   Sizler, ülkemizin kalkınması ve çocuklarımızın bilgi donanımına ulaşması için özveriyle çalışan eğitim camiasının kıymetli parçalarısınız. Gecenizi gündüzünüze katarak gösterdiğiniz çaba ve emekler için teşekkür ediyorum. Ara tatil sonrasında, öğrencilerimizle birlikte aynı heyecanla eğitime devam edeceğiz. Sizlere iyice dinlendiğiniz, ikinci dönem için gerekli enerjiyi biriktirdiğiniz neşe dolu bir tatil diliyorum.

Değerli Veliler,

   Karneler kimimiz için gururlanma kimimiz için belki biraz hayal kırıklığı oluşturacaktır. Ancak çocuklarınızın hayatta ne kadar başarılı olacaklarının delilleri değildir. Karneleri değerlendirirken her çocuğun kendine özgü bir gelişimi olduğunu göz ardı etmeyelim. Çocuklarımızın sadece zayıf oldukları alanlara değil güçlü oldukları alanlara da odaklanalım. Onlara zaman ve fırsat verelim. Tatiller çocuklarımızın akademik destekten çok kendilerini tanımaları, ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri için fırsattır. Bakanlığımızın her kademe için hazırladığı rehberler size bu konuda destek olacaktır. Unutmayalım ki eğitim bir bütündür. Çocuklarımızın spor, kültür, sanat alanındaki etkinliklere katılmaları, bol bol oyun oynamaları da gelişimlerinin önemli bir parçasıdır.

Eğitimde başarının anahtarı, çocuklarımız, ailelerimiz ve okulumuz arasındaki iş birliğindedir.

   Dünyadaki tüm çocukların tek endişesinin karnesindeki kırıklar olması arzusuyla hepinize keyifli bir tatil ve dinlendirici bir ara dönem dilerim. Yeniden görüşmek üzere!

 

 Sedat IŞIK                   

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.