İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sedat IŞIK'ın Çanakkale Zaferi Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sedat IŞIK'ın Çanakkale Zaferi Mesajı.

Her savaşın, her cephede yaşananların anlamını kavramak için sanatın, edebiyatın ve tarihin sunduğu eşsiz bir fırsat vardır. Çanakkale'yi unutulmaz kılan hikayeler, fotoğraflar ve bilinmeyen kahramanların izleri... Bunlar, yolumuzu aydınlatan, yüreğimizi ısıtan kıymetli hazinelerdir.

İstiklal mücadelemizin kıvılcımının çakıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi, bizim için azmin, kararlılığın ve fedakârlığın kutsal birlikteliğinin destanlaştığı, ölümsüzleştiği büyük bir zaferin adıdır.

Biliriz ki, tarih boyunca unutulmayan, efsanelere dönüşen günler vardır. Dar zamanlarda bile büyük hikâyelerin sığdığı, kahramanlıklarla örülü anlar... İşte Çanakkale Zaferi, bu büyülü anların en ışıltılı yıldızı, en derin izi olan bir destandır. Milletimiz, Çanakkale'de verilen bu mücadelenin ne kadar kutsal ve kıymetli olduğunu kalbinin derinliklerinde hissetmiş, cansiperane bir şekilde vatanı için mücadele etmiştir. Bu azim ve kararlılık Çanakkale'yi geçilmez kılmıştır.

Çanakkale'de yaşananlar sadece sayılarla değil, her biri ayrı birer destan olan kahramanlıklarla ifade edilir. Kimi, düşmanın gözlerinin içine bakarak ilerlerken, kimi dalgalar arasında bile savaşmaktan vazgeçmemiştir. İnsanın kudretinin ve fedakârlığının sınırlarını zorlayan anlar yaşanmıştır burada.

Çanakkale Zaferi, bu büyük kahramanlıkların, fedakârlıkların ve sevginin ebedileştiği bir hikayeyle yeniden diriliş ve umut verir.

Çanakkale, bir milletin tüm gücünü, azmini ve sevgisini ortaya koyduğu bir savaşın adıdır. Silahı olan herkes, vatanı için canını feda etmeye hazır bir şekilde Çanakkale'ye koşmuştur. Muharebe döneminde, birçok genç okullarını tamamlamadan savaşa katılmış, birçoğu geri dönememiştir. Üniversiteler boşalmış, tıp fakültesi öğrencileri bile zorla cepheden okullarına geri gönderilmiştir. Neticede bütün bu fedakârlık, tarihin akışını değiştirmiştir.

Büyük bir iman ve vatan sevgisiyle kazanılan Çanakkale Zaferi'nin 109. yılını gururla kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Çanakkale direnişini gerçekleştiren tüm kahramanlarımızı sonsuz şükranla anıyorum.

Ruhları şâd, mekânları Cennet olsun.

 

Sedat IŞIK                        

     Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü    

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.