İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sedat IŞIK'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sedat IŞIK'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 

"Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya savaşından çıkmış vatanın tüm yokluklarına ve zor şartlara rağmen gösterdiği mücadeleci ruh bizlere güç ve ilham vermektedir. Askerî dehası, devlet adamlığı ve liderlik vasıfları sadece milletimizin değil tüm insanlığın takdirini kazanmış, mazlumlara umut ve cesaret olmuştur. Son vatan evladı kalıncaya kadar savaşmak, Âkif'in de vurguladığı "zincir vurulamaz" kişiliğimizin parçasıdır.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

Bugün, bize düşen görev; gücümüzü tarihimizden alıp bilimin ve sanatın rehberliğinde geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır.

Esareti asla kabullenmeyip Milletinin de desteğini alarak başlattığı Millî mücadele hareketi ile Türk ve dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyet Gazi Mustafa Kemal'i vefatının 85. yılında minnet, hürmet ve rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                  Sedat IŞIK                     

                                                                                                Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.