İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sedat IŞIK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sedat IŞIK'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutluyoruz.

 

23 Nisan 1920, milletimizin özgürlüğü için verdiği kararlı mücadelenin sembolüdür. O dönemki zorlu şartlara rağmen, milletimizin iradesi ve azmi ile kurulan TBMM, İstiklal Mücadelesi'ni başarıyla sonuçlandırmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu önemli günü çocuklara armağan ederek onların geleceğe olan inancını göstermesi, ne kadar değerli olduklarını vurgulamıştır. Bu benzersiz bayram, Türkiye'de olduğu gibi dünya genelinde de eşi benzeri olmayan bir öneme sahiptir.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi, çocuklarına verdiği değerle ölçülür. Çocuklarımıza gereken sevgi, ilgi ve şefkati gösterdiğimizde, onlar da geleceğimizi şekillendirecek önemli aktörler olacaklardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, çocuklarımızı bugünün küçükleri olarak yetiştirerek, yarının büyükleri yapmak hepimizin insanlık görevidir.

 

Sevgili Çocuklar,

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu toprakların sahibi olarak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanız büyük önem taşımaktadır. Önce ailenin sonra toplumun en kutsal öğesi olarak bu değerinizin farkına varmalısınız. Sizlerden beklenen, öğrenmeye istekli olmanız, sorumluluklarınızı önemseyerek hareket etmeniz ve çevrenize duyarlı olmanızdır. Kültürümüzün temelini oluşturan değerlere önem vererek, daha huzurlu bir dünya için çaba göstermelisiniz.

Bu özel günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Millî Mücadele kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Geleceğin büyükleri olan tüm çocuklara sevgi ve desteklerimi iletiyorum.

 

Sedat IŞIK                        

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.