İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEDAT IŞIK'IN "19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI" MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEDAT IŞIK'IN

Millî Mücadele meşalesinin yakılışının 105. yılında, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı hep birlikte yaşamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

19 Mayıs; Aziz Milletimizin, istiklalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak işgalcilere verdiği büyük bir cevaptır. 19 Mayıs, ecdadımızın hürriyetinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Bugün, sadece bir bayram değil, Aziz Milletimizin bağımsızlık ateşini yakarak eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazdığı günün yıl dönümüdür. İstiklal mücadelemizin ateşini yakarak yükseltenlerin, cesaret ve inançla dolu yüreklerinin, işgalcilere karşı dik duruşlarının simgesi olan bu günde, geçmişten aldığımız güç ve geleceğe duyduğumuz umut bir araya geliyor.

Sevgili Gençler,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." diyerek bu büyük mirası sizlere emanet etmiştir. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Sizler, ay yıldızlı bayrağımızı medeniyetin göğünde ilelebet dalgalandıracak, ülkemizin adını sınırların çok ötesinde duyuracaksınız. Bizlerin de vazifesi sizlerin geleceğe emin adımlarla ilerlemeniz, ailelerinize ve ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeniz için her zaman yanınızda olmaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nı kutluyorum.

 

Sedat IŞIK                  

Beşiktaş İlçe Millî Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.