İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması”

Türkiye’de özel eğitim alanında kullanılan materyal ve etkinliklerin tüm eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve yenilikçi, özgün, yaratıcı, işlevsel çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla 2016 yılında ilki düzenlenen Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik” yarışmasının ikincisi düzenlenecek.
Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması”

Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması, bir önceki yılda olduğu gibi “materyal ve etkinlik” olmak üzere iki kategoride düzenlenecek. Katılımcılar; görme, zihinsel, işitme, ortopedik yetersizliği olan bireyler ile özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile otizmi olan bireylere yönelik hazırladıkları eğitim materyalleri ya da etkinlikler ile yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel kurumlarda görev yapan öğretmenler, yöneticiler ile üniversitelerde görev yapan akademik personel ve öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.

 

Bu yıl yarışmada 6 kişiye derece ödülü, 44 kişiye mansiyon ödülü olmak üzere toplam 50 ödül verilecek. Mansiyon ödülleri materyal kategorisinde 27 kişi, etkinlik kategorisinde 17 kişi olarak belirlendi. Materyal kategorisinde; birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin, yirmi yedi kişiye bin 500 lira ödül olarak verilecek. Etkinlik kategorisinde ise; birinciye 10bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin, on yedi kişiye de bin 500 lira ödül olarak verilecek.

 

Katılım koşulları ve yarışma takvimine ilişkin detaylı açıklama orgm.meb.gov.tr adresinden daha sonra duyurulacak.

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.