İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE BİREY AİLE ÇOCUK TERAPİLERİ ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ

BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  ve BİREY AİLE ÇOCUK TERAPİLERİ ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN EĞİTİME İLÇEMİZDE GÖREVLİ REHBER ÖĞRETMENLER DE KATILABİLECEKTİR.
BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  VE BİREY AİLE ÇOCUK TERAPİLERİ ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ

Eğitimimizin Amacı;

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Şehit ve Gazi yakınlarına yönelik çalışan uzmanların ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Psikolog ve Psikolojik Danışmanlarında travma belirtileri taşıyan öğrencilerle çalışmalarında  yetkinliklerini artırmak ve geliştirmektir.

 

Eğitimin içeriği;

Dr. Mehmet Tekneci´ni ´´Kişilik Örüntülerinde Travma ´´ eğitimi

Yrd.Doç.Dr.Ümit Sahranç´ın ´´Travma ve Yas´´ eğitimi

 

Bu eğitimler Ücretsiz olarak düzenlenecek olup tamamen gönüllük esasıyla organize edilmektedir.

Bu eğitimlere 50  katılımcı ve Beşiktaş RAM koordinesinde ilçemizde görevli 20 rehber öğretmen kayıt yaptırmıştır.

 

 

Eğitim Etileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonuna 09:00- 18:00 saatleri arasında bir gün süreli düzenlenecektir.

 

Program

Dr.Mehmet Tekneci

09:00-13:00

kişilik örüntüleri, Travma, hakkında genel bilgilendirici eğitimi, kişilik örüntülerinde travma, travmanın etkileri, travma ve kişilik örüntüleri bağlantısı.. interaktif gelişimsel eğitim.

 

 13.00 - 13.30 Öğle Yemeği

 

Yrd.Doç.Dr. Ümit Sahranç

13:30- 18:00

 

  Travma nedir? Toplumsal ve bireysel travma ne şekilde gerçeklir? Travmanın basamakları nelerdir? Nasıl davranılmalıdır? Konuları ve Yas nedir? Bireysel yas süreçleri hakkında genel interaktif bilgi.

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.