İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beklenen Buluşma Gerçekleşiyor!

Beşiktaş Vizyon buluşmalarında ilk konuk Dr. Muharrem Usta
Beklenen Buluşma Gerçekleşiyor!

Beşiktaş Vizyon Buluşmaları Başlıyor

İstanbul ve Türkiye’nin önde gelen nitelikli liselerinin yer aldığı Beşiktaş ilçesi başarılı öğrencilerinin kariyer yolcuklarına katkı sağlayacak bir etkinlik başlatıyor. Beşiktaş İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Beşiktaş Vizyon Buluşmaları”, alanında başarıları ile öne çıkan isimleri öğrencilerle bir araya getirerek öğrencilerin gelecek vizyonlarına ilham vermeyi hedefliyor.

 

“Başarılı öğrencilerimize vizyon kazandırmalıyız”

 

“Beşiktaş Vizyon Buluşmaları” ile ilçenin başarılı öğrencilerine gelecek vizyonu kazandırmayı hedeflediklerini belirten Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman etkinlikte üst düzey başarılı kişilerin öğrencilere doğru rol model olacaklarına inandıklarının altını çizdi. “İlçemizde Türkiye’nin başarılı liselerinde binlerce öğrenci eğitim almakta. Başarı anlamında çok şanslıyız ama bir o kadar da önemli sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun bilinciyle öğrencilerimize değer katacak, donanımlarını artıracak birçok faaliyet gerçekleştirmekteyiz. Eğitim ve öğretimin yanında onlara katacağımız en önemli kazanım vizyonlarını genişletmelerine, ufuklarını açmaya yardımcı olmaktır. Gelecek için büyük hayaller kurmalarını istiyoruz çünkü gençlerimiz bu hayallere ulaşabilecek niteliklere sahipler.”

 

İlk konuk Dr. Muharrem Usta

Beşiktaş Vizyon Buluşmaları’nın ilk konuğu ülkemizin ve dünyanın önde gelen sağlık kurumlarından Liv Hospital ve Medicalpark hastanelerinin kurucusu, İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta. Tıp doktoru olarak başladığı kariyerine girişimci iş insanı olarak devam eden Muharrem Usta “Yapay Zekayı Yönetmek” başlıklı vizyon konuşmasında öğrencilerle başta yapay zeka olmak üzere gelişen teknolojinin gençlerin mesleklerini ve kariyer gelişimlerini nasıl etkileyeceğine dair görüşlerini paylaşacak. kendi tecrübelerinden yola çıkarak bu yeni döneme gençlerin nasıl hazırlanmaları gerektiği ile ilgili aktarımda bulunacaktır.

 

Tarih: 15 Mart Cuma – 11:00

Yer: Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi14-03-2019

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.