İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Adım Adım Doğa” İşbirliği Projesi Protokolü

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve  Botanik Parkı Müdürlüğü arasında “Adım Adım Doğa” İşbirliği Projesi Protokolü İmzalandı.
“Adım Adım Doğa” İşbirliği Projesi Protokolü

"Adım Adım Doğa işbirliği projesi" protokolü ile Milli Eğitim Bakanlığı İlk ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği gereğince öğrencide yeni ilgi alanları oluşturmaya yönelik, öğrencilerin bilimsel ve sosyal alanlarda gelişimlerine katkı sağlamak hedeflenmektedir.

Ayrıca ‘’Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü’’ Biyolojik Çeşitlilik Hakkında Bilgilendirme, Nesli Tükenme Tehlikesi Altındaki Canlıların Korunması Hakkında Bilgilendirme, Uygulamalı Botanik Bilgilendirmesi, Doğadaki Canlıların Doğal Kamuflajı ve Çevremizdeki Canlılar Hakkında Bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

75.000 öğrenci Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkını  ziyaret edecek

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında yedincisi imzalanan  Adım Adım Doğa Protokolü ile 39 ilçemizden 75.000 öğrenciye Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkından ücretsiz yararlanma imkânı tanınmış olacak.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve  Botanik Parkı ziyaretinden (hazırlanan eğitim ve rehberlik paketleri doğrultusunda) İstanbul’daki okul öncesi – ilkokul, ortaokul, lise, mesleki lise ve imam hatip lisesi öğrencileri faydalanacaktır.

“Adım Adım Doğa İşbirliği Protokolü” kapsamında gerekli olur, izin ve duyurular müdürlüğümüz tarafından  okullara yapılacaktır.

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.