İSTANBUL BEŞİKTAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı..

Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı..

Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum.

Uğradığı haksızlıklar ve ayrımcılıklar karşısında kadının yanında yer almak, insan olan herkesin temel bir görevidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz bütün çocuk ve gençlerimizin söz konusu bilinçle yetiştirilmesini hiç kuşkusuz ülkemizin daha ileri ve gelişmiş bir medeniyet seviyesine taşınması yolundaki en önemli basamaklardan biri olacaktır. 

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesindeki kapsayıcı eğitim ve toplumsal cinsiyet bağlamında, kız çocukların nitelikli eğitime erişimine yönelik hedefler, bu konuya verilen önemi ve önceliği yansıtmaktadır. Söz konusu hedefler ışığında eğitimli, öz güveni yüksek ve cesur kadınlarımızın varlığı en büyük güvencemiz olacaktır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, kadına yönelik işlenen her türlü şiddeti şiddetle kınıyor, şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da bu vesileyle Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Nesrin Kakırman

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Nisbetiye Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Cad. Okul Sok. No4 Ulus Etiler 34340 Beşiktaş/İSTANBUL - 0212 325 49 28, 0212 325 4943, 0212 325 4986

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.